Цікаві події в бібліотеці

20 Березня 2015 - 10:22

Бюлетень

за підсумками роботи бібліотек ЦБС

в 2014 році

Закінчився ще один рік, протягом якого бібліотеки централізованої бібліотечної системи продемонстрували творчий підхід до своєї роботи щодо організації бібліотечного обслуговування в місті та прилеглих до нього населених пунктів. Протягом року було здійснено велику роботу по популяризації бібліотек, просуванню книги до громади, формуванню у суспільстві усвідомлення пріоритету бібліотеки як осередку культури, центра інформації, місця між особистого спілкування. Про найбільш цікаві заходи, які проводились в бібліотеках протягом 2014 року, ми розповімо у цьому бюлетені “Цікаві події року”.

 

Центральна бібліотека

 

Подією в житті центральної бібліотеки стало проведення в місті акції “Дзержинськ читає Шевченка”, приуроченої до 200-й річниці від дня народження великого сина українського народу, яка виявила багатьох людей різних професій, соціальної належності та віку, що вшановують творчість Тараса Шевченка. Про цих людей бібліотекарі відділу обслуговування створили відеофільм, який було розміщено на сайті ЦБС.

Також серед відвідувачів бібліотеки викликали інтерес година мужності “Афганістан – це біль мого серця»” та вечірзустріч “Відлуння афганських гір”, які були присвячені 25-й річниці виводу Радянських військ з Афганістану і вшануванню пам’яті загиблих воїнів під час афганської війни. Увазі присутніх були пропоновані відеофільм “Вивід радянських військ з Афганістану”, концертна програма з пісень, які були створені під час війни. Гості бібліотеки, голова Дзержинської міської організації Українського Союзу воїнів-афганців К.В.Стельмашенко, заступник голови Г.І.Заїка, розповіли присутнім про історичні події того часу. Учасники заходів вшанували пам’ять загиблих воїнів хвилиною мовчання.

 

Бібліотека-філія №1 для дітей

 

Розвитку толерантності і культурі міжнаціонального спілкування був присвячений  урок толерантності “Простір толерантності, або вчимося жити поруч” за участю фахівців ЦСССДМ Мішури Н.О. та  Куткіної О.І. Учасниками заходу були члени клубу “Підліток”, учні НВК “Школи- ліцею”. Діти переглянули презентацію “Як стати толерантною людиною“, прийняли участь у казкотерапії “Ланцюжок добрих вчинків”, грі “Біла ворона”,  спробували оформити буклет “Азбука толерантності”.

Для дітей-інвалідів та їх батьків, членів організації “Довіра”, протягом року проводились різноманітні ігрові, розважальні і пізнавальні заходи, які вчили дітей спілкуватися один з одним, слухати і бути почутим, розвивати свої творчі здібності, отримувати навички роботи в колективі, проявляти себе як особистість. Особливо їм запам’яталась конкурсна програма “А ну-ка, девочки!”, в якій конкурсанті змогли проявити себе в номінаціях читців поезії, господарок, детективів. Жвавий інтерес викликала презентація конкурсантами костюмів та виготовлених дівчатами виробів. Конкурс оцінювало суворе журі в складі секретаря міської організації “Ветеран” Братерської Л.Д., керівника гуртка образотворчого мистецтва ЦДТЮТ, завуча недільної школи Свято-Пантелеймонівського храму м.Артемово Синенко Т.В. та пастора церкви “Відродження” Ліськового В.П. Конкурсанти отримали подарунки а для усіх присутніх була підготовлена концертна програма.

 

Бібліотека-філія №2

 

Влітку бібліотекарі філії для мешканців свого мікрорайону організували роботу пересувного читального залу під відкритим небом та назвали його бібліотечний оупен–ейр “Одне літо й тисяча книжок”. Робота проводилась за девізом: “Здивувати інформацією. Зачарувати книгою. Розбудити фантазію і творчість”. Головною метою цього заходу було пробудження інтересу до книги та читання серед підлітків та молоді. Під час роботи пересувного читального зала бібліотекарі пропонували читачам нові книги, свіжі газети та журнали, настільні ігри, організовували книжкові виставки, готували інформаційно-рекламні матеріали. Своєрідною рекламою діяльності бібліотеки стало розміщення на сайті ЦБС “Книги читацьких рекордів” та  буктрейлерів  “Книжкове рандеву” і “Школа радісного читання”.  “Книга читацьких рекордів” розповіла користувачам сайту про кращих читачів бібліотеки за різними номінаціями. Буктрейлери мали за мету напомніти читачам про незаслужено забуті книги, на яких виросли цілі покоління читачів, про їх значення для виховання підростаючого покоління.

 

Бібліотека-філія №3

 

Багато уваги в філії приділяється відродженню та популяризації культури українського народу. Усі заходи, які проводились разом з Будинком народних традицій, читачам бібліотеки дуже сподобались. Особливо запам’ятались відвідувачам бібліотеки театралізовані вечорниці “Щедрівочка щедрувала”, народне свято “Масляна прийшла – гору млинців принесла”, осіння казка “Осінь златовласа”, конкурсна програма «Малята–козачата» до дня українського козацтва.

З метою розвитку сімейного читання в бібліотеці було проведено фото–крос “З сімейного альбому”. Його метою було оформлення в бібліотеці альбому фотографій родин, які на протязі багатьох років є читачами бібліотеки, яка в свою чергу має багату історію.

 

Бібліотека-філія №4

 

Подією в бібліотеці-філії стало проведення серед учнів ЗОШ №10 конкурсу малюнків “Чи знаєш ти, світу, як сиве ридає полин”, який був присвячений річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС. Метою цього конкурсу було формування екологічної культури,  гармонійних відносин людини з природою,  виховання відповідальності людини за вчинки на лоні природи. Діти різного віку відобразили на папері свої почуття до природи, показали через малюнок, як вони відчувають біль землі від необережних дій людини.

Оцінили по заслузі люди похилого віку вечір-вшанування “Поділись своїм теплом”. Тепла, затишна обстановка, стіл з угощенням створили святковій настрій. Гості згадували свою молодість, співали пісні юності, слухали вірші в виконанні місцевої поетеси Дюкаревої Л.І. Бібліотекарі запропонували книжки, які містили цікаві й корисні поради, адресовані людям похилого віку.

 

Бібліотека-філія №5

 

Краще пізнати бібліотеку, її ресурси, відчути себе бібліотекарем підліткам допомогла акціяБібліотекар на годину”, яку вперше у себе організували бібліотекарі філії. Усі бажаючи змогли на деякій час відчути себе справжнім бібліотекарем: видавали книжки читачам, перевіряли правильність розташування бібліотечного фонду, проводили екскурсії по бібліотеці.

Екологічна акція “Допоможемо нашим маленьким друзям”, метою якої була допомога птахам взимку, викликала зацікавленість серед маленьких читачів бібліотеки. Діти разом з батьками виготовляли та розвішували біля бібліотеки годівнички для птахів. Бібліотекарі допомагали їм порадами з виготовлення годівниць, пропонуючи корисний підбір літератури та допоміжний матеріал.

 

Бібліотека-філія №6

 

Працівники бібліотеки дбають, щоб вільний час їх читачів–дітей був організований, цікавий і змістовний. Тому бібліотекарі організували в бібліотеці дитячий куток, в якому можна знайти багато цікавого: олівці та розмальовки, пластилін та кольорові крейди, казки та періодичні видання для дітей. В цьому куточку кожна дитина, яка загорнула до бібліотеки,  мала змогу подивитись яскраві книжки, пограти з іграшками, намалювати улюбленого літературного героя.

Для вихованців спеціальної школи-інтернату №38 бібліотекарі запропонували своєрідний літературний диліжанс “Книга та журнал – твої найкращі друзі”. Це пересувний читальний зал, де учні школи мали можливість переглянути періодичні видання для дітей та ознайомитись з кращими дитячими книжками з фонду бібліотеки-філії. Тут проводились обговорення книжок, які найбільш сподобались дітям, різноманітні заходи. Обмін думками про прочитане, участь у заходах, допомогли багатьом дітям навчитись критично мислити, самостійно працювати з книгою.

 

Бібліотека-філія №7

 

В рамках доброчинної акції “Книжки для бібліотеки”, яка була спрямована на поповнення фонду бібліотеки сучасною українською літературою для широкого кола читачів, багато користувачів бібліотеки відгукнулись на призів взяти участь в акції й подарували більш 80 книг з особистих бібліотек. Місцева письменниця, вчителька ЗОШ №9 Інна Оніпченко, подарувала бібліотеці 20 книжок різнопланової тематики, а також свої авторські книги. З цих книг бібліотекарі організували виставку-перегляд “Книги подаровані читачами”.

Серед цікавих заходів, призначених для молоді, був шок-урок “Алкоголь, наркотики, нікотин – наші вороги”, метою якого було формування у підростаючого покоління негативного ставлення до шкідливих звичок та запобігання правопорушень в стані алкогольного та наркотичного сп’яніння. Були розглянуті питання щодо наслідків вживання наркотичних речовин, зроблено акцент на механізмі виникнення залежності. Дуже жваво присутні обговорювали наведені конкретні факти з життя великих людей, що вживали наркотики, та відеофільм  “Шкідливі звички”.

 

Бібліотека-філія №8

 

Нікого не залишив байдужім відкритий урок “Голос Чорнобильського полісся”, який бібліотекарі філії підготували разом з вчителем ЗОШ №13 Шульгой З. Г. Для участі в відкритому уроці були запрошені ліквідатор ЧАЕС Руденський О. М., голова м.Артемова Наумов В. О.

Дуже сподобалась малюкам дитсадочка “Дюймовочка” конкурсна розважальна програма “Червоний, жовтий, зелений”, яка мала за мету надати малечі перші знання щодо правил поведінки на дорозі, навчити розрізняти дорожні знаки, сигнали світлофору. Допомагала бібліотекарям волонтер, учениця 10-го класу ЗОШ№10 Огороднікова Настя, яка виконувала роль регулювальника дорожнього руху. До програми входили ігри “Позначки світлофору”, “Топ-хлоп”, танок “Веселий потяг”, відгадування загадок, нагородження учасників конкурсу.