Бібліотеки Торецької ЦБС на сторінках преси за ІІ півріччя 2018 року

20 Грудня 2018 - 13:32

Бібліотеки Торецької ЦБС

на сторінках преси

за ІІ півріччя 2018 року

(поточний бібліографічний покажчик )

 

Випуск 8

 

Статті опубліковані в газеті  «Шахтарський Торецьк»

 

Ахмедова С.  Актуальний діалог  [Текст ] : до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом   / С. Ахмедова //                              Шахтарський Торецьк .- 2018.-14 груд. – С. 5.

 

     30 листопада центральна бібліотека приєдналася до відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. З цього приводу в бібліотеці відбувся бліц – діалог «Про ВІЛ/СНІД вкотре і відверто» за участю підлітків «Художньо-естетичної гімназії».

 

 

 

Відкрили секрети країни разом [Текст ] : день японської культури / Офіційний веб-сайт ВЦА м. Торецьк Донецької обл. // Шахтарський Торецьк .- 2018.- 21 верес.- С. 5.

     Якщо запитати в першого зустрічного, що він знає про Японію, більшість людей скажуть, що це країна сакури і кімоно. Адже Японія – дивовижна країна. І в День японської культури в бібліотеці ця країна відкрила свої таємниці та загадкові традиції. Захід відбувся в рамках проекту «Сприяння сталому розвитку та згуртуванню громад, що зазнали наслідків конфлікту на Донбасі» що впроваджує Міжнародна організація з міграції за підтримки Уряду Японії.

 

 

Герасина О.     Вітчизни захисники

[Текст ] / О. Герасина // Шахтарський Торецьк .- 2018.- 19 жовт . – С. 2.

 

     14 жовтня в день святої Покрови Пречистої Богородиці – одночасно з Днем українського козацтва наша держава святкувала день Захисника України.

     До цих свят в бібліотеці – філії №1 для дітей була проведена  година мужності « Величне ім’я – вітчизни захисники» , на яку були запрошені представники українського війська ООС .

 

 

 

Корпусова Л.   Щоб осінь була золота [Текст ] / Л. Корпусова // Шахтарський Торецьк .- 2018.- 12 жовт.- С. 5.

 

      За ініціативи ООН 1 жовтня у всьому світі відзначають Міжнародний день людей похилого віку.

     З цієї нагоди, працівники бібліотеки – філії №7 ЦБС м. Торецька для членів клубу «Берегиня» підготували  вечір відпочинку «Щоб осінь була золота».

 

 

 

Котова О.  Україна – свята моя земля [Текст ] / О. Котова  // Шахтарський Торецьк .- 2018.- 31 серп.-С. 5.

    

День Незалежності – це свято, яке в історію України вписав кожен із нас своєю боротьбою, чесною працею чи тихою молитвою.  Працівники  бібліотеки — філії №1 для дітей разом з директором Народного музею історії міста Торецька  Семьоновою Н.І.  для своїх юних читачів провели урок історичної пам’яті «Державність вимріяна поколіннями»  .                   

 

 

 

 

Лукахіна В.   І праця, і покликання  [Текст ] / В. Лукахіна // Шахтарський Торецьк .- 2018.- 26 жовт . – С.5.

 

     День захисника України є символом непорушного зв’язку багатьох поколінь оборонців нашої держави.

    Віддаючи шану мужнім захисникам України, напередодні свята, у читальній залі центральної бібліотеки ЦБС м. Торецька було проведено козацьке свято «І докажем усім, що ми браття козацького роду!». Почесними гостями бібліотеки в цей день були  військовослужбовці 58-ї окремої мотопіхотної бригади.

 

 

Міленіна О.   Урок знань в бібліотеці [Текст ] / О. Міленіна// Шахтарський Торецьк .- 2018.- 14 верес. – С. 5.

 

     Відчуття, які виникають першого вересня, неможливо порівняти ні з якими іншими відчуттями. День знань завжди відрізняється яскравістю вражень і нових переживань, нових надій і несподіваних зустрічей.  

     Свій перший урок юні читачі 4-х класів  ЗОШ № 6, провели в стінах бібліотеки- філії №1 для дітей  . Адже бібліотека – одна з перших та найважливіших сходинок дітей до Країни знань, книги, читання. Новий  навчальний рік  розпочався усним журналом “ Я люблю свою країну”.

 

 

 

 

Рогінська  О.   Слава нашим визволителям! [Текст ] / О. Рогінська  // Шахтарський Торецьк .- 2018.- 27 лип.- С. 5.

   До дня визволення Торецька від проросійських терористів .             

 

 

 

 

 

Семиченкова Н. Виходь у двір читати [Текст ] / Н. Семиченкова  // Шахтарський Торецьк .- 2018.- 27 лип.-С. 5.

 

     В рамках літніх читань бібліотека провела піар-акцію «Виходь у двір читати». Пропонували юним читачам ознайомитись з новинками літератури,взяти участь у вікторинах.

 

 

Створили веселу атмосферу та гарний настрій  [Текст ] / За інформацією сайту ЦБС Торецька // Шахтарський Торецьк .- 2018.- 9 листоп. – С. 5.

 

     Дедалі популярнішою в українців, а особливо у молоді, стає традиція святкування Хеловіну. В останній жовтневий день центральна бібліотека влаштувала маскарадну містерію «Хеловін у бібліотеці», адже це унікальна можливість втілити у реальність щось фантастичне і магічне. Було дотримано всіх традицій та символізму: гарбузи-ліхтарі, павутинні тенета, скелети та багато іншого.

 

     

У жанрі інтелектуальної фантастики [Текст ] // Шахтарський Торецьк .- 2018.- 24 серп.- С. 5.

   

     У центральній бібліотеці ЦБС м. Торецька відбулася зустріч з письменником і журналістом Олегом Шинкаренко. Автор презентував власні літературні доробки «Кагарлик», «Перші українські роботи» та «Череп», у яких жанр інтелектуальної фантастики переплітається з сучасними подіями та подіями минулого України. Літературний візит закінчився автограф та фото – сесіями. 

 

 

Це не тільки «дім книг» , але і територія захоплюючих «подорожей» [Текст ] // Шахтарський Торецьк .- 2018.-

7 верес.- С. 5.

 

      Протягом літнього періоду юні користувачі бібліотеки – філії № 5 мали змогу відправитися в захоплюючу «подорож» по сторінках улюблених книг , поспілкуватися з однолітками в мережі Інтернет , пограти в пізнавальні ігри.

 

Чаркіна М.  Наша слава козацька не вмре , не загине ! [Текст ] / М. Чаркіна // Шахтарський Торецьк .- 2018.- 19 жовт . – С. 2.

      14 жовтня в день святої Покрови Пречистої Богородиці одночасно з Днем українського козацтва наша держава святкує День захисника України.

     До цих свят бібліотекарі бібліотеки-філії №2 підготували і провела заходи для своїх користувачів. Завітали в гості до  учнів молодших класів ЗЗСО № 8 з історичною грою-забавою “Посвята в козачата”.  Для вихованців ЦСПР дітей пройшла  літературна година  «Маємо честь захищати Україну».

 

Статті опубліковані в газеті   

 « Дзержинский уезд »

 

Бредіхіна С. О.  Україна: незалежність , щастя, воля [Текст ] / С. О. Бредіхіна // Дзержинский уезд .- 2018.- № 35 . –С.7.

 

          З нагоди Дня Незалежності України працівники бібліотеки-філії №7 ЦБС м. Торецька та активний читач бібліотеки, Нестеров Андрій вийшли на вулицю міста та провели вікторину «Україна: незалежність, щастя, воля».

Для мешканців різних вікових категорій бібліотекарі підготували питання про життя України в часи Київської Русі, добу козацтва й в роки незалежності; про основні державні символи, їхнє значення та творців. До заходу залучались всі охочі.     

 

 

Буряк З. С.   Щоб козацька слава повік не пропала [Текст ] / З. С. Буряк , О. М. Сергєєва, Л. О. Фурсова  // Дзержинский уезд .- 2018.- № 44. –С. 7.

     14 жовтня – День захисника України , свято  Покрова Пресвятої Богородиці та  свято українського козацтва.

       Напередодні цих свят для учнів початкових класів ЗЗСО №13 3-4 кл. була присвячена інтелект-мандрівка «Щоб козацька слава повік не пропала». На заході був присутній солдат Торецького міського військового комісаріату .   

  

 

 

 

 

Рогінська О.  Веселі рекорди літа [Текст ] / О. Рогінська // Дзержинский уезд .- 2018.- № 30 . –С.8. 

Для самих маленьких користувачів в бібліотеці філії № 2 ЦБС м. Торецька пройшла ігрова програма « Веселі рекорди літа». Діти  змагались у різних спортивних конкурсах ,змаганнях. В кінці свята дітей чекали маленькі солодкі призи.

 

 

 

 

Лактіонова Л. В.   У Революції Гідності – доля народу  [Текст ] / Л. В. Лактіонова // Дзержинский уезд .- 2018.- № 49. –С. 8.

     Щороку 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи, встановлений Указом Президента України Петра Порошенка у 2014.

     З нагоди Дня Гідності та Свободи в читальному залі центральної бібліотеки був проведений урок політичної свідомості “У Революції  Гідності – доля народу”, в якому активну участь взяли учні 7-в класу ЗЗСО-№6.                       

 

 

 

Ларина Е.   30 сентября- всеукраинский день библиотек [Текст ] / Е. Ларина  // Дзержинский уезд .- 2018.- № 40 . –С.28. 

 

     З нагоди цього свята в приміщенні Центральної бібліотеки для дорослих відбулися святкові урочистості. З вітальним словом та подяками від керівника військово-цивільної адміністрації м. Торецк до працівників бібліотек міста звернулася заступник керівника військово-цивільної адміністрації міста Торецьк Олена Кульбачна.

    

 

 

Ларина Е. Зеленограй родного города [Текст ] / Е. Ларина  // Дзержинский уезд .- 2018.- № 43. –С. 7.

 

     На початку жовтня в центральній бібліотеці відкрилася персональна виставка картин торецької художниці Ольги Євгенівни Іванченко. Виставка дуже різноманітна за жанрами.

 

 

 

Мазуркевич О. О.  Україна  – земля героїчного народу [Текст ] / О. О. Мазуркеквич  // Дзержинский уезд .- 2018.- № 44. –С. 7.

 

11 жовтня бібліотекарь  бібліотеки – філії № 6 О.О. Мазуркевич ,  І.М. Фостік – бібліотекар  НСЗШ № 38 Донецької облради  та  заступник директора по виховній роботі Н.С. Мелека   запросили  учнів 2,3,4,8 класів на годину історичних читань «Про подвиги, про доблесть і про козацьку славу» присвячену святкуванню Дня захисника України та Дня українського козацтва.

 

 

Чаркіна М.   Бібліотекар – це не професія, а стан души [Текст ] / М. Чаркіна  // Дзержинский уезд .- 2018.- № 41. –С. 8.

 

     До Всеукраїнського Дня бібліотек у  бібліотеці – філії № № 2 читачі мали змогу приміряти на себе професію бібліотекаря, взявши участь у дублер – шоу «Бібліотекар на годину». Учасники якого , відчули себе в ролі бібліотекарів: обслуговували користувачів, заповнювали читацькі формуляри, оформлювали книжкові виставки, підбирали літературу за запитом. Робота виявилась цікавою для її учасників, то ж час промайнув непомітно. Дублер – щоу закінчився, але для когось, можливо, це стане початком шляху до вибору майбутньої професії, і вони повернуться до бібліотеки в майбутньому, але вже в ролі не дублерів, а реальних бібліотекарів.