Актуальний діалог до Всесвітного дня боротьби зі СНІДом

3 Грудня 2018 - 16:36

                                                                                                           СНІД – класичний приклад голу,
який людство забило у свої ворота.
Принцеса Анна

     30 листопада центральна бібліотека приєдналася до відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який започатковано у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я. З цього приводу в бібліотеці відбувся бліц – діалог «Про ВІЛ/СНІД вкотре і відверто» за участю підлітків «Художньо-естетичної гімназії». На екрані – долоні, які тримають червону стрічку, така ж стрічка і у присутніх на заході. Вона – символ підтримки інфікованих людей, протидії дискримінації і суспільної ізоляції людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом , надії на майбутнє без СНІДу. Вона означає: «Я знаю про проблему ВІЛ/СНІДу і я не байдужий до неї».
Учні вже не вперше отримують інформацію про проблему СНІДу та шляхи передачі захворювання, тому діалог відбувся змістовний та жвавий. Фільм про ВІЛ/СНІД “Життя на повну силу” допоміг відповісти на деякі питання та доповнив захід важливими фактами. Підлітки показали свої знання даючи відповіді на запитання, активно приймали участь в обговоренні реальних життєвих ситуацій.
Під час спілкування розглядалося відношення до ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД людей, які страждають від дискримінації оточуючих, що замість підтримки стороняться їх, залишаючи на самоті із проблемою. Саме толерантне ставлення кожного з нас може змінити думку суспільства на цю проблему. Все, що ми можемо зробити, це – підтримати тих, для кого проблема ВІЛ/СНІД стала власним болем, захистити себе від ВІЛ та навчити, як це робити тих, хто про це ще не знає. Здоровий спосіб життя, чистота у взаєминах — найкращі методи профілактики СНІДу.  Сподіваюсь, що висновки, які учні зробили сьогодні, допоможуть їм захистити своє майбутнє.