100 років Дня Соборності України

22 Січня 2019 - 09:55

Сто років тому, 22 січня 1919 року, на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяло не одне покоління українців: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено об’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Відтоді цей день увійшов до національного календаря як велике державне свято, що символізує єдність, неподільність українських земель і втілення мрії про незалежність − День Соборності України.
Тож, напередодні Дня Соборності, для учнів 3-го та 4-го класів у ЗЗСО №13 бібліотекар-філії №8 Буряк З.С. разом з класними керівниками Фурсовой Л.О. та Сергєєвою О.М. провели історичне віконце “Соборність України: від ідеї до сьогодення”.
Учасники заходу не тільки прослухали історію виникнення свята – Дня Соборності України, а й ознайомились з історичними фактами про Україну, пригадали видатних українців, дізналися про всеукраїнську акцію «живий ланцюг» між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом яка відбулася 20 січня 1990 року, як символ духовної єдності людей східних і західних земель України. Відповідали на запитання літературно-історичної вікторини “Це моя Україна”, продемонструвавши свої не аби які знання з історії рідної держави.